Dane produktu
Bębnowy rębak ciągnikowy Skorpion 280RB prod Teknamotor
MASZYNY LEŚNE - Rębaki

Bębnowy rębak ciągnikowy Skorpion 280RB prod Teknamotor

Produkt: nowy
BĘBNOWY rębak ciągnikowy najlepszy do wierzby energetycznej - Skorpion 280RB - napędzany z WOM ciągnika.
Cena netto: 0.00 zł
Opis przedmiotu:
SKORPION 280 RB to najmniejszy rębak bębnowy oferowany dla firm i osób, które chcą pozyskiwać zrębki o jednorodnej frakcji, ze względu na swoje cechy głównym odbiorcami rębaka są plantatorzy wierzby energetycznej. Jest to rębak służący do rozdrabniania gałęzi, pni drzew o średnicy do 18 cm. Maszyna ta należy do grona bębnowych rębaków napędzanych z WOM ciągnika, minimalna moc ciągnika niezbędna do napędzania rębaka to 60 KM (540obr./min).

Przestrzeń załadunku drewna, gardziel o wymiarach 265 mm szerokość i 190 mm wysokość pozwala na rozdrabnianie gałęzi wraz z konarami i odrostami (z liśćmi i z igliwiem), a także okrągłego drewna do średnicy 18 cm. Jako system cięcia w konstrukcji rębaka zastosowano układ 3 noży tnących ustawionych sektorowo na bębnie oraz jeden nóż podporowy, rozwiązanie takie zapewnia osiągnięcie bardzo dużych możliwości rębaka przy stosunkowo małej mocy ciągnika. Zastosowanie specjalistycznych noży tnących umożliwia zostrzenie ich w okresie użytkowania z długości nominalnej nawet o 20 mm tym samym wydłużając ich żywotność. Wszystkie noże są wykonane z odpowiednio dobranych stali narzędziowych oraz poddane profesjonalnej obróbce cieplnej.

Za jednorodność otrzymywanej frakcji zrębka odpowiada sito zainstalowane pod systemem tnącym rębaka. Zrębek wyrzucany jest za pomocą wentylatora przez rurę wyrzutową obracaną ręcznie za pomocą ślimakowej obrotnicy o kąt 360° w stosunku do podstawy rębaka.

Rębak Skorpion 280 RB posiada hydrauliczny podajnik gałęzi, składający się z dwóch rolek napędzanych osobnymi układami silników hydraulicznych wraz z reduktorami, Zaletą rębaka również jest zasilanie napędu rolek podających pochodzący z własnej pompy hydraulicznej. Ciągnik jedynie służy jako jednostka napędowa z WOM dla rębaka.

Do standardowego wyposażenia rębaka należy jeden z najnowocześniejszych elektronicznych systemów No-stress dostępnych na rynku europejskim, który eliminuje ewentualne zmartwienia użytkownika o przeciążenie układu napędowego, poprzez automatyczne czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

Uzyskany poprzez proces zrębkowania zrębek może zostać wykorzystany do bezpośredniego spalania w piecach z podajnikami ślimakowymi, do produkcji kompostu, do celów dekoracyjnych oraz po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy jako surowiec do produkcji brykietu i pelletu.

Gabaryty (dł. x szer. x wys.) 1775 x 1980 (2700)* x 2250 (3050)* [mm]
Waga 1100 [kg]
Średnica materiału 180 [mm]
Ilość noży 3 tnące + 1 podporowy
Szybkość podawania do 22 [mb/min]
Wydajność zrębkowania do 10 [m3/h]
Szerokość zrębka do 25 mm w zależności od materiału [mm]
Sposób podawania dwie rolki zębate o napędzie hydraulicznym
Średnica bębna 420 [mm]
Sito 30x30 lub 50x50 [mm]
Wymiary gardzieli (szer. x wys.) 265 x 190 [mm]
Rodzaj napędu z WOM od ciągnika
Minimalna moc ciągnika 60 [KM]

Wyposażenie standardowe:
• Rura wyrzutowa ze ślimakową obrotnicą 360°, deflektor.
• Wałek odbioru mocy.
• Własny system hydrauliczny.
• System antyprzeciążeniowy No–stress z licznikiem motogodzin.
• Składana rura wyrzutowa.

www.teknamotor.pl

Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Zakupione urządzenia dowozimy do klienta na koszt własny; przeprowadzając na miejscu kurs obsługi zakończony wydaniem stosownych zaświadczeń dla późniejszych operatorów powyższego urządzenia.
strona WWW: www.teknamotor.pl
Galeria:
Bębnowy rębak ciągnikowy Skorpion 280RB prod TeknamotorBębnowy rębak ciągnikowy Skorpion 280RB prod TeknamotorBębnowy rębak ciągnikowy Skorpion 280RB prod Teknamotor
Dane ogłaszającego:
Ostrowiec Św 27-400
Świętokrzyska 2a
telefon: 412636823
Wizytówka firmy: »
Prześlij zapytanie:
Imię:
Nazwisko:
Email*:
Treść wiadomości*:

kod z obrazka (wielkość liter nie ma znaczenia)*

pozycje oznaczone * muszą być wypełnione
Inne maszyny tego producenta:
Rębak ciągnikowy TEKNAMOTOR Skorpion 250R/90
nowy
Rębaki
Sprzedawca: TEKNAMOTOR Sp. z o.o.
Rębak Skorpion 250 R/90 - rozdrabniania gałęzi, pni drzew o średnicy do 250 mm.
Cena netto:: do negocjacjizapytaj o finansowanie
Rębak bębnowy Skorpion 350 RBP - do przyczepy leśnej
nowy
Rębaki
Sprzedawca: TEKNAMOTOR Sp. z o.o.
Skorpion 350 RBP przystosowany do przyczepy zrywkowej jest rębakiem bębnowym, współpracującym z ciągnikiem rolniczym o mocy minimum 100 KM (540 obr/min).
Cena netto:: do negocjacjizapytaj o finansowanie
Ciągnikowy rębak tarczowy Skorpion 160 R/90
nowy
Rębaki
Sprzedawca: TEKNAMOTOR Sp. z o.o.
Rębak Skorpion 160 R/90 służy do rozdrabniania gałęzi, pni drzew o średnicy do 160 mm.
Cena netto:: do negocjacjizapytaj o finansowanie
Bębnowy rębak spalinowy Skorpion 280 SDB
nowy
Rębaki
Sprzedawca: TEKNAMOTOR Sp. z o.o.
Rębak Skorpion 280 SDB służy do rozdrabniania gałęzi, pni drzew o średnicy do 180 mm.
Cena netto:: do negocjacjizapytaj o finansowanie
Rębak Skorpion 160SD prod. Teknamotor
nowy
Rębaki
Sprzedawca: TEKNAMOTOR Sp. z o.o.
Producent oferuje rębak Skorpion 160 SD, średnica rozdrabnianianych gałęzi do 160 mm.
Cena netto:: do negocjacjizapytaj o finansowanie
 login
 hasło
Transakcje płatnicze portalu obsługuje:
dotpay

Istnieje wiele firm zajmujących się sprzedażą używanego sprzętu także budowlanego. Jest również masa ogłoszeń typu sprzedam urządzenia budowlane. Ogłoszenia takie jeszcze kilka lat temu zamieszczane były wyłącznie w prasie obecnie najlepiej szukać ofert kupna sprzedaży w Internecie. Regułą jest iż używane urządzenia wcale nie odbiegają jakością od nowych, wręcz przeciwnie stanowią ich idealne równoważniki. Na przykład agregaty chłodnicze jakie funkcjonują jeszcze na rynku mają bardzo różną specyfikację. Powinniśmy zwrócić uwagę na ten element szczególnie gdy kupujemy maszyny używane. Na naszym portalu znajduje się wiele ofert z różnych branż. Branża poligraficzna dorobiła się wielu zaawansowanych maszyn i urządzeń. Nie wgłębiając się w technologiczne i techniczne terminy są maszyny drukarskie dla amatorskich, półprofesjonalnych jak i profesjonalnych zastosowań. Producenci w różny sposób usprawnią kwestie czystości podczas procesów produkcyjnych. Jednym z nich są centralne odkurzacze przemysłowe.Rolnicze maszyny znalazły się we wszystkich obszarach działalności rolniczej: przygotowanie ziemi; obróbka kultur ziarnowych, ich suszenie i obróbka; prace zbiorowe oraz ładowniczo-rozładownicze; wywóz żywności i inne. Tendencje rozwoju technologii dążą do automatyzacji pracy maszyn bez wielkich strat potencjału ludzkiego. Polecamy: maszyny budowlane - maszyny komunalne - maszyny rolnicze - maszyny leśne - maszyny stolarskie - maszyny poligraficzne - elektronarzedzia sparky bydgoszcz - chińskie zagęszczarki dla brukarz i nie tylko. Nowość na polskim rynku to sprężarki śrubowe ATMOS.
  © 2017 MaszynyUzywane.pl